Tarptautinis programos “Erasmus +” projekto dalyvių susitikimas Kroatijoje.

Šių metų balandžio 2 -7 dienomis Ignalinos r. Dūkšto mokyklos mokiniai: S. Juravičiūtė, L.Uselytė, M.Griškys ir S. Mažalskis kartu su mokytojomis S. Petkūnienė ir L. Drūteikienė keliavo į Kroatiją, kur vyko Erasmus+ KA2 „On the wings of Europe“ (Ant Europos sparnų) tarptautinio projekto dalyvių susitikimas. Projekto partneriai – atstovai iš Čekijos, Latvijos, Ispanijos, Kroatijos bei Lietuvos, susitikimą pradėjo aptardami projekto eigą nuo paskutinio susitikimo, kuris vyko Lietuvoje. Visi pristatė savo mokyklos atliktą veiklą. Kiekviena diena buvo užpildyta įvairiausiomis veiklomis. Aktyviam mokinių bendradarbiavimui sekmadienį vakare buvo organizuoti susitikimo žaidimai, kurių metu visi mokiniai susipažino. Pirmadienį susitikome su Prva gimnazija Varazdin direktore bei  kitais gimnazijos atstovais. Mokyklos darbuotojai supažindino su šalies švietimo sistema, paruošė įdomią ir turiningą programą. Vyko diskusijos, buvo skaitomi pranešimai. Mokiniai pristatė savo šalies paukščius, kuriems gresia išnykimas. Antradienį, tam kad geriau suprasti paukščių gyvenimą, buvo pakviesti BIOM asociacijos atstovai, kurie nuodugniai paaiškino paukščių elgesį bei ypatumus. Šiek tiek pailsėję iškeliavome į Drava mišką, kuriame iki vėlaus vakaro tyrinėjome paukščių gyvenimą. Trečiadienį vykome į entomologinį muziejų, kuriame buvo paruoštos viktorinos visiems dalyviams. Sėkmingai pritaikę praktines žinias atsakėme į viktorinos klausimus. Ketvirtadienį keliavome į Lonjsko polje. Kelionės metu apsilankėme Čigoč kaime – pirmajame gandrų kaime Europoje. Gamtos saugotojas Čigoč kaimo gyventojas papasakojo apie įdomias gandrų gyvenimo ypatybes. Penktadieį vykome į Kroatijos sostinę Zagrebą. Čia dalyvavome „Raganų medžioklėje“, apžiūrinėjome kraštovaizdį bei stebėjome paukščius. Įgijome mokslinių žinių bei smagiai ir turiningai praleidę laiką sugrįžome į Lietuvą. Visa mūsų grupė liko sužavėta Kroatijos žmonėmis bei gamta.

Šiame straipsnyje atspindėtas Dotacijos gavėjo požiūris, o NA ir Europos Komisija nėra atsakingi už pateikiamos informacijos turinį.

Joomla Slideshow

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Lenie Drūteikienė