Ignalinos r. Dūkšto mokyklos dieninė vasaros stovykla „Varpelis“

   2017 m. gegužės 31 d., birželio 1–9 d. buvo organizuota dieninė vasaros stovykla „Varpelis“, skirta Priešmokyklinio ugdymo grupės ir 2–4 klasių vaikams iš socialiai remtinų šeimų. Stovykla mokykloje veikia jau ne vienerius metus. Čia dirbantys pedagogai mokė vaikus orientuotis aplinkoje; bendravimo su įvairaus amžiaus žmonėmis; padėjo spręsti vaikams iškilusias problemas; su vaikais aptarė grožio, gėrio vertybes, sveikatos reikšmę; mokė vaikus praktiškumo. Buvo siekiama, kad vaikai jaustųsi laisvai, bendrautų, draugautų, išbandytų savo gebėjimus, kūrybiškumą, kad įvertintų savo asmenines savybes, stiprintų sveikatą, gerbtų kitų darbą ir patys jo nebijotų, ugdytas pilietiškumas.
   Stovyklą lankė 17 mokinių. Į stovyklą atvykdavo 8.00 val., o į namus išsiskirstydavo 15.00 val.
   Stovyklos atidarymo dieną vaikai buvo supažindinti su stovyklos darbo planu, pravestas saugaus elgesio instruktažas.
   Kiekviena diena prasidėdavo rikiuote, kuomet stovyklautojai būdavo supažindinami su dienos darbo planu. Dienos pabaigoje aptardavo, kaip sekėsi įvykdyti užduotis, kokios iškilo problemos, išklausomi vaikų nusiskundimai, pageidavimai, pasidžiaugiama įspūdžiais, sėkme.
   Stovyklautojams buvo organizuojami renginiai, kuriuose vaikai galėjo išbandyti savo gebėjimus, kūrybiškumą, pajusti, jog kolektyve būtinas draugiškumas, pasitikėjimas. Buvo organizuota viktorina „Mes sumanūs, išradingi, draugiški“, piešinių konkursas „Aš stovykloje“, „Gražiausios puokštės“  konkursas.
   Stovyklautojai vyko į Pūškų užkardą, kur vyko šventė vaikų gynimo dienos proga. Aplankė Dūkšto gaisrinę.
   Vaikai daug sužinojo apie augalus, jų gydomąsias savybes. Rinko įvairias žydinčias gėles, lapus. Juos džiovino. Vėliau iš šių džiovintų augalų galės kurti paveikslėlius, atvirutes.
   Stovykloje vaikai galėjo išbandyti savo jėgas sportinėse varžybose, estafetėse. Daug laiko vaikai praleido lauke, žaisdami įvairius lauko žaidimus. Kelis kartus vyko užsiėmimai kompiuterių klasėje. Vaikams ši veikla labai patiko. Stovyklautojai  žiūrėjo animacinius filmus, žaidė stalo žaidimus, klausėsi skaitomų pasakų, patys kūrė, vaidino, mokė draugus žaidimų, piešė. Nebuvo pamiršta lietuvių tautosaka: mįslės, skaičiuotės, žaidimai, rateliai. Buvo ugdomi darbiniai įgūdžiai, laistomos ir prižiūrimos gėlės, renkamos šiukšlės, tvarkoma aplinka.
   Stovyklautojai buvo aprūpinti stalo žaidimais, lauko žaislais.
   Vaikų poilsiui buvo sudarytos geros sąlygos. Vaikai žaidė sporto aikštyne, salėje, užsiiminėjo informacinių technologijų kabinete. Mokyklos valgykloje valgė tris kartus per dieną. Jų maitinimui skirta 2,74 eur. dienai.
   Stovykloje dirbo direktorės įsakymu paskirti mokytojai.
   Stovyklautojai liko patenkinti poilsiu.

 

You need to upgrade your Flash Player

Joomla Slideshow


 

Stovyklos viršininkė                                                                                  Anastazija Servutienė