Šeštokai mokėsi orientuotis gamtoje

Turint kompasą ir mokant juo naudotis, susiorientuoti yra vieni juokai. O kaip elgtis jį pamiršus, pametus, jam sulūžus? Tuomet labai praverčia įvairūs kiti orientavimosi būdai. Žinant juos, susiorientuoti galima ir dieną, ir naktį, saulei šviečiant ar apniukusiu oru.

Palikę klasėje vadovėlius su paveikslėliais, mokiniai ieškojo gamtinių ir visuomeninių objektų mokyklos aplinkoje. Tinkamai panaudojo saulėtos dienos galimybes – tai pats paprasčiausias būdas nustatyti šiaurės – pietų kryptį. Apžiūrėjo medžių lajas, apkerpėjusius medžius ir akmenis. Surado net skruzdėlyną. Miestelyje nustatė kokia kryptimi suorientuotos palydovinės antenos.
Mokiniams labai patiko naktinis namų darbas: pagal nurodytą schemą  danguje surasti Šiaurinę žvaigždę.

Orientavimosi  įgūdžiai  šeštokams pravers ateityje. Jei grybaudami paklystų miške, tai prisiminę šią geografijos pamoką, pagal matomus objektus, tikrai surastų tinkamą kryptį namų link.

 

 

You need to upgrade your Flash Player

Joomla Slideshow