Padėk man padaryti pačiam

Edukacinis užsiėmimas „Padėk man padaryti pačiam“

Lapkričio 30 dieną Ignalinos krašto muziejuje vyko edukaciniai užsiėmimai „Padėk man padaryti pačiam“. Tai Lietuvos švietimo istorijos muziejaus parengta keliaujanti unikali edukacinė programa, kuri vyko specialiai vaikų darbui paruoštoje mokymo erdvėje. Projektą „Padėk man padaryti pačiam“ remia Lietuvos kultūros taryba.

Šia programa susidomėjo ir Dūkšto mokyklos pradinių klasių mokytojai ir mokiniai. Pagrindinis šios edukacinės programos tikslas buvo kūrybingos, laisvos ir savarankiškos asmenybės ugdymas.

 

Nors buvo pavargę po mokymo plaukti užsiėmimų Ignalinos baseine, tik įžengę pro duris vaikai nieko nelaukdami rinkosi jiems labiausiai patikusias priemones. Veiklos užteko kiekvienam – ir pirmokui, ir ketvirtokui. Labai smalsu buvo stebėti, kaip vieni vaikai pasirinko kūrybines užduotėles ir daugiau kaip valandą piešė, dėliojo, varstė, kiti pritūpė prie matematinių užduočių ir nepakilo, kol neatliko visko iki galo, treti bandė viską iš eilės, juos domino kiekviena priemonė, norėjosi išbandyti ir logines ir matematines ir kūrybines. Akivaizdu, kad vaikams svarbu turėti galimybę pasirinkti veiklą, dirbti ne tik grupėje, bet ir individualiai bei skirti darbui tiek laiko, kiek geidžia jų širdelė.

 

Pasinaudodami proga įsiamžinome prie Ignalinos krašto muziejaus gimtadienio stendo.

 

Dėkojame Ignalinos krašto muziejui ir projekto organizatoriams už prasmingai praleistą laiką ir unikalią galimybę susipažinti su žinomos psichologės ir pedagogės  iš Italijos Marijos Montessori (1870-1952) priemonėmis ir darbo metodais.  

 

Mokyklos direktorė Julija Griškienė

 

 

 

You need to upgrade your Flash Player

Joomla Gallery