Šviesuoliai 2017

Šių metų gruodį Ignalinos r. Dūkšto mokyklos 6 klasės mokiniai dalyvavo asociacijos „Gyvoji planeta“ organizuotame socialiniame kūrybiniame projekte „Šviesuoliai“.

                 Projekto „Šviesuoliai“ tikslas – mokyklinio amžiaus vaikų socialinių ryšių ir pilietiškumo ugdymas, istorinio paveldo vertinimas, susipažinimas su dorybėmis bei teigiamų nuostatų formavimas, akcentuojant kiekvieno žmogaus indelį į bendruomenę, jo vertę ir svarbą.

                 Projektą sudarė 4 etapai:

I. Pirmasis etapas: pažintis su jau žinomu ir nusipelniusiu Lietuvai žmogumi. Šiame etape mokiniai susipažino su Jono Basanavičiaus veikla ir kūryba.

II. Antrasis etapas: „Atrask šviesą šalia savęs“. Šio etapo tikslas – surasti savo aplinkoje, krašte žmogų taip pat taikingai nešantį gerą žinią, gerus darbus, gėrį, dorybingas vertybes kitų žmonių, bendruomenės, krašto labui. Dūkšto krašte yra tikrai nemažai tokių žmonių, tačiau mokiniai apsisprendė susipažinti su Ignalinos rajono savivaldybės socialinės paramos ir kaimo reikalų skyriaus vedėja Natalija Truchina.

III. Trečiasis etapas: kūrybingumas. Pasirinkę mūsų kraštui nusipelniusį žmogų, mokiniai turėjo sugalvoti būdą, kaip jam padėkoti.

IV.  Ketvirtasis etapas: dėkingumo pamoka. Per šią pamoką mokiniai turėjo susitikti su šviesuoliu ir įteikti jam sukurtą padėką. Taigi, gruodžio 4 dieną į mokyklą atvyko Natalija Truchina. Ji papasakojo apie savo gyvenimą: kaip mokėsi Dūkšto mokykloje, apie savo studijas svetur ir begalinį norą grįžti į Lietuvą. Kuomet N. Truchina grįžo, ji dirbo Dūkšto bandymų stoties asistente, susilaukė dviejų vaikų, kurie taip pat mokėsi Dūkšto mokykloje ir sėkmingai baigė universitetus. N. Tuchina 1997 metais tapo Biomedicinos mokslų daktare ir nuo 2002 metų dirba Ignalinos rajono savivaldybėje. Pamokos pabaigoje mokiniai įteikė savo sukurtą padėką – plakatą, kuriame buvo pavaizduota Žemė, apjuosta žmonėmis ir gyvąja gamta, o viršuje buvo užrašyta padėka:  Ačiū, kad savo pavyzdžiu įrodėte, jog gimus ir augus kaime, užbaigus kaimo mokyklą, galima siekti savo svajonių bei mokslo aukštumų!!!

Po šios pamokos mokiniai aktyviai dalinosi įspūdžiais ir susimąstė,  ko jie patys nori iš gyvenimo, kokių tikslų sieks, kur mokysis, kuo nori tapti užaugę...