Išvyka į Ignalinos priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą

Šių metų birželio 6 dieną 5-8 klasių mokiniai lankėsi Ignalinos PGT. Jie buvo supažindinti su saugiu elgesiu gamtoje esant įvairioms oro sąlygoms bei elgesiu gaisro metu. Mokiniams buvo išaiškinta, kodėl pavojingi melagingi pranešimai apie gaisrą ar kitas nelaimes. Mokiniai noriai dalyvavo diskusijoje, dalinosi savo pamąstymais, aptarė netinkamo elgesio pasekmes.

                      Po diskusijos visi patraukėme į Ignalinos PGT garažus. Čia ugniagesiai-gelbėtojai rodė savo darbo įrangą, leido mokiniams ją įjungti ir išjungti, palaikyti. Mokiniams labai patiko matuotis ugniagesių kvėpavimo įrangą. Jie  palygino naują modelį su senuoju ir nusprendė, kad naujoji žymiai lengvesnė, saugesnė ir patogesnė. Daug juoko kėlė ugniagesių darbo uniformos matavimas. Ji buvo mokiniams labai didelė. Mokiniai bandė ją kuo greičiau apsirengti, nes ugniagesiai tai turi padaryti per 45 min. Didelį įspūdį paliko tarnybiniai automobiliai, ugniagesiai aiškino, kaip viskas sudėta, kam reikalingi įrankiai ir kitos priemonės, leido pasėdėti už vairo. O visa mūsų linksma kompanija buvo išlydėta kaukiant sirenoms.

                      Apsilankę Ignalinos PGT, mokiniai suprato, koks sunkus ir atsakingas ugniagesių-gelbėtojų darbas, kiek daug yra situacijų, kuriose šie vyrai gelbsti žmonių gyvybes ir jų turtą ir kaip svarbu būti pačiam atsakingam prieš visuomenę.

Parengė

Veronika Gibler

You need to upgrade your Flash Player

Joomla Photo Gallery Extension