Pamoka apie baltus

Rugsėjo 22 d. – Baltų vienybės diena. Ta proga š.m. rugsėjo 18 dieną Sartų ir Gražutės regioninių parkų kultūrologė Kristina Ivanovaitė vedė labai įdomią pamoką apie baltus. Pamoka „Baltai ir jų simbolika žemės mene“  buvo skirta 5-8 klasių mokiniams. Jos metu mokiniai sužinojo pagrindinę informaciją apie baltus ir jų įsikūrimą dabartinėje Lietuvos teritorijoje, plačiau pažino sėlius, jų dievybių panteoną ir simbolius.

                      Likusią pamokos dalį mokiniai iš gamtoje surinktų medžiagų: lapų, kankorėžių, akmenukų, kūrė pagal pasirinktus pavyzdžius baltų dievų simbolius. Kad sukurtų senųjų alkų dvasią, kultūrologė mokyklos kiemelyje, kur vyko kūrybinis darbas, kūreno nedidelį aukurą.

                      Po netradicinės pamokos mokiniai išsakė savo nuomonę: džiaugėsi, kad sužinojo nemažai naujų dalykų apie baltus, kad  antroji pamokos dalis vyko lauke – buvo labai įdomi, smagi ir kūrybinga, taip pat nepamiršo padėkoti viešniai – Kristinai Ivanovaitei.