Po visų vasaros darbų ...

Po visų vasaros ir rudens darbų ateina metas, kai ne tik gamta nurimsta, bet po truputį rimsta ir žmogus. Dienos trumpėja, vakarai ilgėja. Gražų šių metų rudens penktadienį Dūkšto mokyklos pradinių klasių mokiniai susirinko  į smagią Rudenėlio šventę, kurioje dalyvavo mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai.

                      Šaunią šventę pradinukams labai aktyviai ruošė Saviraiškos būrelio nariai, 5-6 klasių mokiniai, ir vadovė Gražina Sobčikienė, Ignalinos r. Vidiškių gimnazijos Dūkšto skyriaus IIID klasės mokiniai ir lietuvių kalbos vyr. mokytoja Jolanta Purvinskienė.

                      Renginys prasidėjo šilta ir jaukia 5-6 klasių kompozicija apie rudenį. Pradinukai buvo pakviesti ne tik stebėti ar klausyti, bet įminti mįsles, už kurias gavo rudens gėrybių dovanėlę, taip pat turėjo pristatyti savo namų darbus: mokiniai dar prieš renginį burtų keliu gavo daržovę, kurią turėjo nupiešti ir pristatyti. Buvo labai smagu matyti jų piešinius ir įvairius pasirodymus: vieni skaitė eilėraščius, kiti tarmiškai porino nuotaikingas pasakas.  Vėliau susirinkusieji turėjo pamąstyti ir atsakyti, ką veikdavo mūsų senoliai niūriais rudens vakarais.

                      Į šį klausimą mažiesiems padėjo atsakyti IIID klasės mokinės, kurios pristatė tautinį lietuvių kostiumą ir tradicinius  lietuvių liaudies šokius ir žaidimus. Visi labai susidomėję klausė pristatymo apie tautinį kostiumą ir stebėjo šokių būrelio merginų kolektyvo šokį „Kepurinė“. Merginos buvo pasipuošusios lietuvių tautiniais kostiumais, kuriuos mokykla pasisiuvo laimėjusi Ignalinos r. savivaldybės projektą „Puoselėkime lietuvių tautines tradicijas nuo mažų dienų“.

                      Po pristatymų visi dalyviai smagiai šoko liaudiškus šokius, žaidė žaidimus ir gėrėjosi kūrybiniais mokinių darbeliais. Nors renginys baigėsi, tačiau visi dar ilgai apie jį kalbėjo, dalijosi įspūdžiais.

 

Mokytojos Jolanta Purvinskienė ir Gražina Sobčikienė

 

 

You need to upgrade your Flash Player

Joomla Photo Gallery Extension