Kultūros paso padovanotos edukacinės programos pradinukams

Mūsų mokyklos pradinukai dalyvavo bendroje Lietuvos Respublikos kultūros ministro ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro parengtoje Kultūros paso programoje. Kultūros paso paslaugos teikiamos mokiniams, besimokantiems pagal pradinio ugdymo programą, siekiant skatinti ir plėtoti jų domėjimąsi įvairiomis kultūros ir meno veiklos formomis, supažindinti su dalyvavimo šiose veiklose galimybėmis.

Kiekvienam mokiniui buvo skirta po 5 eurus Už šiuos pinigus mokiniai aplankė keletą edukacinių programų. Spalio mėnesį aplankė Rokiškio krašto muziejų ir dalyvavo dviejose edukacinėse programose: „Muilo gamyba“ ir „Medžiotojo Roko medžioklė senovėje“. Vaikams patiko abi programos. Mokėsi gaminti muilą namų sąlygomis. Kiekvienas mokinys pasigamino sau po gabalėlį muilo. Žiūrėjo filmą apie muilo gamybos kelią nuo senovės iki šių dienų.

Kita edukacinė programa vaikus supažindino su medžiotojo Roko medžiokle senovėje. Programos vedančioji papasakojo legendą apie medžiotoją Roką. Vaikai atsakė į keletą pateiktų klausimų ir mokėsi šaudyti iš lanko. Taikliausi buvo apdovanoti diplomais. Su gerais įspūdžiais ir kvepiančiais muiliukais grįžo į namus.

Lapkričio mėnesį dalyvavo dar vienoje edukacinėje programoje. Šį kartą vyko į Utenos rajono Leliūnų km. į V. Valiušio keramikos muziejų. Ten dalyvavo "ABC keramika" edukacinėje programoje. Žiūrėjo filmą apie keramiką, molį ir jo savybes, šeimininką,keramikąV. Valiušį, 2005 m. išrinktą Lietuvos puodžių karaliumi, jo dirbinius. Apžiūrėjo įspūdingą muziejaus ekspoziciją, įvairiausių formų bei įvairiausios paskirties molinių dirbinių,nužiestų prieš kelis šimtus metų ir šiandien. Jie surinkti iš skirtingų Lietuvos vietovių, atspindi ir amato raidą, ir meistrų talentus. Lieknas, ištįsęs – aukštaitiškas ąsotis, žemaitiškas – pilvotesnis, suvalkietiškas – su rumbu prie dugnelio. Vaikai išbandė patys puodžiaus amatą. Mokėsi žiesti puoduką, vazelę, žvakidę ar dubenėlį. Visi jautėsi patenkinti ir praturtėję.

                                                 

Pradinių klasių vyresnioji mokytoja, kultūros paso paslaugų koordinatorė

D. Bukauskienė

You need to upgrade your Flash Player

Joomla Photo Gallery Extension