Žemė - mūsų rankose

Žemės diena – diena, kai kasmet kovo 20 d. minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.

Kovo 20 d. mokyklos mokiniai irgi paminėjo Žemės dieną. Saviraiškos būrelio nariai ir 10 klasės mokiniai mišrios ugdymo grupės vaikams,  priešmokyklinukams bei 1 – 7 klasių mokiniams organizavo renginį „Žemė – mūsų rankose“. Renginio metu mokiniai klausė pasakos apie Juodąją Tetulę, žiūrėjo filmuką  apie atliekų  rūšiavimą, dainavo dainą apie vabaliukus. Smagiausia renginio dalis – viktorina. Reikėjo įminti mįsles, pasakyti patarlių pabaigas. Sumaniausi mokiniai buvo apdovanoti graikiniais riešutais. Vyresnių klasių mokiniai žiūrėjo filmą „Medžioklės sezonas atidarytas“ 4 dalis.

 

Direktorės pavaduotoja  ugdymui  G. Sobčikienė