Netradicinė biologijos pamoka Kazitiškio parke

  Birželio 4 d. mūsų mokyklos 5-7 klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje atviroje biologijos pamokoje Kazitiškio parke su  Lietuvos biologu, literatu, gamtininku publicistu, biomedicinos mokslų daktaru Broniumi Šablevičiumi. Maloniai į šią pamoką mus pakvietė Kazitiškio bibliotekininkė Rasa Trubilienė.  

  Pamokos tikslas buvo skatinti mokinių šiuolaikinį aplinkosauginį ugdymą integruojant gamtos mokslų žinias ir gebėjimus, kūrybą  ir kūrybiškumo idėjas bei jų praktinį  realizavimą. Reikia sudaryti galimybę pasijusti gamtos dalimi, save ir gamtą pajusti visais pojūčiais. Potyriai ankstyvame amžiuje formuoja asmens požiūrį į pasaulį ir vertybines nuostatas, kuriomis vaikai vadovaujasi visą savo gyvenimą. Pamokos gamtoje – puiki dirva tyrimų atlikimui, o įgytos ir įtvirtintos žinios išlieka ilgai atmintyje. Mokiniai šios netradicinės pamokos metu susipažino su vaistiniais ir nuodingiausiais Lietuvos augalais bei buvo sužavėti gamtininko pasakojimais apie augalus ir paukščius. B. Šablevičiaus žodžiais, augalas ar paukštis saugus tada, kol jo augimo vietos ar lizdo su jaunikliais niekas nežino, nes tik tada gamtos retenybės gali gyvuoti ilgą laiką. Gamtininkas pabrėžia, kad gamta yra ypatingas pasaulis, kuriame žmogui dera būti svečiu. 

                                          

Biologijos mokytoja metodininkė Sonata Petkūnienė

You need to upgrade your Flash Player

Joomla Photo Gallery Extension