Every drop counts

                                                                                                  

 

                                           “Every drop counts”

                        Projekto trukmė nuo 2019 -09-01 iki 2021-08-31

Nuostabi žinia jau ne pirmą kartą aplankė mūsų mokyklos bendruomenę. Rugsėjo pradžioje mes  sužinojome, jog laimėjome Europos Sąjungos finansuojamą tarptautinį Erasmus+ 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerystės (KA229) projektą. Projektas tęsis du metus ir yra skirtas pagrindinės ekologinės problemos sprendimui – vandens netausojimui Europos šalyse.

Vanduo – svarbus ir nepakeičiamas gamtos turtas. Be vandens mūsų planetoje nebūtų gyvybės, nes visų gyvų organizmų medžiagų apykaitos ir egzistavimo pagrindas yra vanduo. Projekto tikslas – spręsti gamtosaugines problemas naudojant aktyvius mokymo metodus mokymosi motyvacijai kelti, tarptautinis ir tarpkultūrinis bendradarbiasvimas skatinant atsakomybės jausmą, sprendžiant globalias ekologines problemas bei kelti ir plėsti mokytojų dalykines kompetencijas. Projekto metu remiantis mokinių aktyvių ugdymo metodų patirtimi bus sukurtas vadovas mokytojams bei išleistas žurnalas ir video medžiaga apie mokinių mainų programą. Taip pat bus stengiamasi atsižvelgti į XXI a. klimato pokyčius, sukuriant mokymosi aplinką, kurioje mokiniai galės lavinti kritinį mąstymą kūrybiškai ir taip tapti aktyviais planetos piliečiais. Šį kart, šiame projekte bendradarbiaus mokyklos iš  6 skirtingų šalių. Projekto pagrindiniai koordinatoriai yra Čekijos Respublikos „Stredni prumyslovaskola chemichka Pardubice“ mokykla. Projekto partneriai Latvijos „Malpils  novada vidusskola“ mokykla, Ispanijos „ IES Virgen de Guadalupe“ mokykla, Lenkijos „Zespol Szkol Spolecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10“ w Bialymstoku mokykla , Italijos „ I.I.S.VIA EMERY 97 (ex ITC  Calamandrei, ex IPS Stendhal)“ mokykla bei Ignalinos r. Dūkšto mokykla.

Taigi, spalio 15-19 dienomis mokyklos anglų kalbos mokytoja L. Drūteikienė bei biologijos mokytoja S. Petkūnienė lankėsi Čekijos Pardubice mieste. Apsilankymo metu visų dalyvaujančių mokyklų atstovai susipažino, pasidalino informacija ir susidėliojo veiklos planą.

Straipsnis atspindi rengėjų, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, ir Europos Komisija neatsako už šios medžiagos turinį ir galimą panaudojimą.

Parengė anglų kalbos mokytoja metodininkė  L. Drūteikienė bei biologijos mokytoja metodininkė S. Petkūnienė.