Meilė tėvynei ir artimui

 „Laisvė – tai yra kažkas daugiau, ko net Dievas negali uždrausti žmogui, laisvė bei nepriklausomybė yra niekuo nepakeičiama vertybė, ji aukštesnė už gerovę“. Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet atraminės, pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16–oji – diena, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį, nes tą dieną, prieš 102 metus, Vilniuje, Pilies g. 26, Lietuvos Taryba, vadovaujama dr. Jono Basanavičiaus, paskelbė Lietuvos Nepriklausomybės aktą.

Kaip kiekvienas žmogus turi gimtadienį taip ir kiekviena valstybė turi savo gimimo dieną. Lietuva turi du gimtadienius. Vienas iš jų - Vasario 16–oji. Mokykloje susirinkome visi kartu pabūti ir paminėti Lietuvos valstybės  atkūrimo dieną. Tik šiek tiek kitaip: šilčiau, artimiau, meiliau.

Susėdę vieni šalia kitų klausėmės istorijos mokytojos Audronės Tijūnelienės įdomių istorinių faktų, sakėme gražiausias eiles Lietuvai bei dainavome dainas. Širdį užliejo šiluma ir meilė tėvynei ir artimui, kai drauge dainavome K. Vasiliausko dainą „Brangiausios spalvos“, kuri vainikavo Vasario 16–osios minėjimą.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Purvinskienė

 

 

You need to upgrade your Flash Player

Joomla Photo Gallery Extension