IŠVYKA Į ŠLYNINKOS VANDENS MALŪNĄ

Spalio 20 d. Dūkšto skyriaus mokiniai buvo išvykę į Zarasų rajone esantį  Šlyninkos vandens malūną. Tai tris šimtmečius menantis unikalus technikos paveldo statinys su išlikusia autentiška įranga ir veikiantis iki šių dienų. Girnų mechanizmai bei medinės interjero detalės sukuria ypatingą ir jaukią atmosferą. Malūno šeimininkas vaizdžiai papasakojo, kaip senovėje besisukantis vertikalusis ratas, pasitelkdamas vandens galią, maldavo miltus.  Mokiniams buvo pademonstruotas malūno veikimo principas ir suteikta galimybė patiem susimalti miltus. Apžiūrėję malūno konstrukcijas, jie ragavo Lietuvos tautinio paveldo patiekalus, žaidė senovinius žaidimus ir pasisėmė žinių apie lietuvių liaudies gyvenimo būdo tradicijas. Įgyvendinant „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų  partnerystės (KA229) projektą „Every drop counts“, buvo suplanuota pažintinė ekskursija į „Vilniaus vandenys“. Tačiau susiklosčius pavojingai situacijai Lietuvoje dėl COVID- 19 (koronavirusas), numatyta ekskursija buvo pakeista į išvyką į Šlyninkos vandens malūną, kaip saugesnis būdas susipažinti su vandens galia ir jo pritaikymu senovėje. Ekskursija buvo finansuojama Europos Sąjungos lėšomis.

 

Anglų kalbos mokytoja metodininkė, projekto koordinatorė Lenie Drūteikienė