Comenius Comenius ,,The legends unite us"

Comenius projektas. Išvyka į Portugaliją

Narių vertinimas:  / 1

Šiais metais nuo balandžio 27 iki  gegužės 2 dienos Dūkšto vidurinės mokyklos mokiniai Sandra Damaškaitė, Žilvinas Puodžius, Gabrielė  Vanagaitė, Miglė  Matovičiūtė, Ainis Bečelis, Justina Mažalskytė,,Diana Nazarova, Justinas Černiauskas ir Evelina Šakalytė ir  mokytojai Fernandas Juchnevičius, Sonata Petkūnienė bei Lenie Drūteikienė viešėjo Portugalijoje. Tai buvo Comenius projekto ''The legend unite us'' uždarymas.  Išvykos tikslas - pristatyti savo šalies legendą. Mūsų grupė parengė trumpą legendos apie Vilniaus įkūrimą inscenizaciją.

Pirmosios dvi dienos buvo skirtos visų šalių legendų pristatymui.

 Trečiadienį buvo organizuota ekskursija į Porto miestą: plaukiojome upe, grožėjomės nuostabiu vaizdu, lankėmės vyno rūsyje, o grįžę į Apulia miestelį, kuriame gyvenome, nuėjome prie Atlanto vandenyno pasigrožėti saulėlydžiu. Paskutinę viešnagės dieną autobusu važiavome į kalnus, nuo kurių atsivėrė nuostabi panorama į miestą. Pakeliui apžiūrėjome keletą bažnyčių ir Katedrą, kuri

buvo pastatyta anksčiau už patį Bragos miestą. Grįžę į Bragą pasivaikščiojome gatvelėmis ir atsisveikinome

su ispanais, kurie jau ruošėsi išvažiuoti. Tądien Barcelos mieste vyko festivalis, žinoma, mes irgi ten nuvykome. Gatvėse šurmuliavo daugybė žmonių, prekybininkai siūlė įvairiausius suvenyrus, skanumynus, daugybę kitokių daiktų, veikė begalė atrakcionų. Laiką praleidome linksmai ir turiningai. Grįžę į viešbutį, pavakarieniavome ir ėjome krautis daiktų, nes išvyka jau buvo nesibaigianti. Ankstų penktadienio rytą pajudėjome į oro uostą. Tos pačios dienos vėlų vakarą, sveiki, linksmi, lydimi puikiausių įspūdžių ir gražių prisiminimų grįžome namo.

 

Evelina Šakalytė ir Sandra Damaškaitė

(nuotraukas rasite čia)

Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekto susitikimas Čekijos Pardubice mieste

Narių vertinimas:  / 1

Pagal Comenius programos daugiašalių mokylų partnerystės projektą  „The legend unite us“  Dūkšto vidurinės mokyklos mokiniai nuo spalio 18 dienos lankėsi Čekijoje. Pirmą dieną lektuvu atskridome į Čekijos sostinę Prahą, o iš ten traukiniu nuvykome į viešbutį mieste Pardubice. Kartu su mokiniais iš Lietuvos,  Čekijoje lankėsi Latvijos bei Ispanijos mokiniai.  Įsikūrę ir aptarę skrydžio metu patirtus įspūdžius, pasivaikščiojome po Pardubices senamiestį. Antroji diena buvo skirta mokyklų prisistatymui ir susipažinimui.

Skaityti daugiau: Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekto susitikimas Čekijos Pardubice mieste

Comenius projektas: antrasis susitikimas

Narių vertinimas:  / 1

 

 

Visi žmonės nori aplankyti svečias šalis, mes, Dūkšto vidurinės mokyklos mokiniai, nesame išimtis. Šiemet mums pasisekė: anglų kalbos mokytoja Lėnie Drūteikienė parengė projektą „Legendos suvienija mus“. Projekto veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Dotacijos sutarties numeris – LLP-COM-DP-2012-LT-00374. Vasario 2-5 dienomis pagal mainų programą, mokyklos atstovai buvo išvykę į Ispaniją. Grupę sudarė 4 mokiniai: Rūta Šakalytė, Anton Kovaliauskas, Karolis Alėjūnas, Ieva Bikulčiūtė, bei mokytojos – Lėnie Drūteikienė ir Sonata Petkūnienė.

Skaityti daugiau: Comenius projektas: antrasis susitikimas

„Legendos suvienija mus“ Draugavome, bendradarbiavome, mokėmės, linksminomės...

Narių vertinimas:  / 1

 Šiais metais nuo balandžio 20 iki 25 dienos vyko  Comenius daugiašalės partnerystes projekto „Thelegends unite us“(„Legendos suvienija mus“) trečias  susitikimas. Projektą finansuoja  Švietimo mainų paramos fondas iš Mokymosi visą gyvenimą programos. Dotacijos sutarties numeris – LLP-COM-DP-2012-LT-00374.

Šis susitikimas buvo ypatingas, nes  per trumpą laiką Ispanijos IES VIRGEN DE GUADALUPE  ir Čekijos STREDNI PRUMYSLOVA SKOLA CHEMICKA PARDUBICE mokyklų  mokiniai turėjo galimybę apsilankyti iškart dviejose Pabaltijo šalyse - Latvijoje ir Lietuvoje. Mūsų Dūkšto vidurinės mokyklos mokiniai buvo nuvykę į Latvijos SIDGUNDAS PAMATSKOLA  mokyklą, o po to patys priėmė svečius .

P1060481.JPGBalandžio 20-22 d. Dūkšto vidurinės mokyklos mokiniai lankėsi Latvijos sostinėje Rygoje, kur , kartu su ispanais, čekais ir latviais susijungę į vieną didelę grupę, apžiūrėjo sostinės senamiestį. Vėliau svečiai buvo pakviesti į mokyklą, į nuostabų šeimininkų surengtą koncertą. Koncertui baigiantis visi mokėsi šokti latvių liaudies šokį.  Dar buvo organizuota išvyka į ankstyvosios gotikos stiliaus Turaidos pilį, kur iki šių dienų išlikęs legendinės Turaidos Rožės  kapas.

Skaityti daugiau: „Legendos suvienija mus“ Draugavome, bendradarbiavome, mokėmės,...

Tarptautinio Comenius mokyklų partnerystės projektas „The Legends unite us”

Narių vertinimas:  / 1

Dūkšto vidurinė mokykla dalyvauja Tarptautinio Comenius mokyklų partnerystės projekte „Legends unite us”, kurį finansuoja Švietimo mainų paramos fondas, administruojantis Mokymosi visą gyvenimą programą. Projektas prasidėjo 2012 m. ir tęsis iki 2014 m. Projekte dalyvauja 8 šalys: Portugalija, Ispanija, Vokietija, Kroatija, Čekija, Nyderlandai, Latvija ir Lietuva. Portugalijos mokykla yra projekto koordinatorė.

2012 m. rugsėjo 24-28 dienomis vyko Comenius daugiašalės partnerystes projekto „The legends unite us“(„Legendos suvienija mus“) pirmas susitikimas Čekijos Pardubice mieste. (Projektą finansuoja  Švietimo mainų paramos fondas iš Mokymosi visą gyvenimą programos. Dotacijos sutarties numeris – LLP-COM-DP-2012-LT-00374.)

Skaityti daugiau: Tarptautinio Comenius mokyklų partnerystės projektas „The Legends unite us”