Erasmus+ Erasmus+

 

European Commission logohttp://geckoprogrammes.co.uk/wp-content/uploads/2015/03/erasmus-logo-high-resolution.jpg

  

 

 

 

 

 

 

 

Ant Europos sparnų”

 

 

 

Šios vasaros pabaigoje džiugi žinia aplankė Ignalinos r. Dūkšto mokyklos bendruomenę. Anglų mokytojos L. Drūteikienės ir biologijos mokytojos S. Petkūnienės parašytas projektas laimėjo neseniai pradėtos programos Erasmus+ projektą „On the wings of Europe“ („Ant Europos sparnų“), skirtą žinioms kaupti ir įgūdžiams ugdyti. Šio projekto  įgyvendinimui Europos Sąjunga suteikė finansinę paramą. Projektą koordinuoja Čekijos „Střední průmyslová škola chemická Pardubice“ mokykla. Kiti projekto partneriai -  Latvijos „Malpils novada vidusskola“, Ispanijos „IES Virgen de Guadalupe“ bei Kroatijos „Prva gimnazija Varazdin“ mokyklos. Projekto koordinatorė Lietuvoje anglų kalbos mokytoja Lenie Drūteikienė.

Jau vyko pirmasis projektinis susitikimas Čekijos Pardubice mieste.  Spalio 19–23 dienomis Dūkšto mokyklos biologijos mokytoja Sonata Petkūnienė bei anglų kalbos mokytoja Lenie Drūteikienė kartu su kitais projekto atstovais aptarė mokyklų pasiruošimą projektui, nuveiktus darbus ir konsultavosi dėl tolimesnės darbų eigos siekiant sėkmingai įgyvendinti projektą. Tai buvo šio darbinio susitikimo tikslas. Dalyviams organizuotas susitikimas su ornitologu, kuris demonstravo paukščių žiedavimo procesą bei pasakojo apie Čekijos rūšinę įvairovę. Taip pat lankėmės ornitologijos muziejuje.

 

Šio biologinio projekto metu bus tyrinėjami Aukštaitijos nacionalinio parko paukščiai ir jų migracija.

 

Dūkšto mokyklos bendruomenės atstovai tiki, kad  dalyvavimas šiame projekte suteiks galimybę padidinti mokyklos prestižą, išplės ir plėtos švietimo veiklos kokybę, padidins mokinių mokymosi motyvaciją. Manoma, jog visiems dalyviams bus naudinga ši suplanuota veikla: mokiniai taps kūrybiškesni ir gebės geriau komunikuoti, o mokytojai pasisems daugiau profesinės patirties. Tai bus proga tapti išdidžiais europiečiais. Esminis  šio projekto tikslas yra mokytojų ir mokinių  mokslo ir tyrimų įgūdžių tobulinimas. Trumpalaikiai mokinių mainai leis pažinti kitų šalių socialinę ir kultūrinę  aplinką, pasidalinti žiniomis, skatins toleranciją, tobulins kalbinius įgūdžius.

  

Šiame straipsnyje atspindėtas Dotacijos gavėjo požiūris, o NA ir Europos Komisija nėra atsakingi už pateikiamos informacijos turinį.

                                                                                                                                              

Anglų kalbos vyr. mokytoja Lenie Drūteikienė

Biologijos mokytoja metodininkė Sonata Petkūnienė

 https://lh3.googleusercontent.com/-H_UYyoTPm7g/Vi5gMF8iDCI/AAAAAAAABQw/z38-mGYAx8c/s640-Ic42/DSCN6686.JPG

 

https://lh3.googleusercontent.com/-k7XOLpANebI/Vi5gMXCsceI/AAAAAAAABQw/Cm1l1Ay7a-c/s640-Ic42/DSCN6739.JPG

Erasmus + KA2 "EVERY DROP COUNTS"

Narių vertinimas:  / 1

                                                                                   

Čia galite susipažinti su projekto dienoraščiu

 

 

Ant Europos sparnų

Narių vertinimas:  / 1

Štai ir eina į pabaigą dviejų metu trukmės„Erasmus+“ – tai 2014-2020 m. ES švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programa, kurios veikloje siekėme dalyvauti. Finansavimas buvo skirtas projektui „On the wings of Europe“ („Ant Europos sparnų“). Penkių šalių mokyklos: Stredni prumyslova skola chemicka Pardubice iš Čekijos (projekto koordinatoriai), IES Virgen de Guadalupe iš Ispanijos, Prva gimnazija Varazdin iš Kroatijos, Malpils novada vidusskola iš Latvijos  ir Ignalinos r. Dūkšto mokykla iš Lietuvos paskyrė 2 metus darbo tam, kad būtų išsaugota aplinkos įvairovė, gerinami mokinių įgūdžiai, mokytojai mokytųsi inovatyvaus mokymo metodų bei prisidėtų prie Europos vienybės.

Projekto prioritetai buvo:  naujoviškų mokymo metodų rėmimas, mokinių įgūdžių gerinimas, mokymasis vieniems iš kitų, padėti išsaugoti aplinkos įvairovę, prisidėti prie vienybės Europoje.

Per šiuos dvejus metus įvyko susitikimai Čekijoje, Ispanijoje, Kroatijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Į susitikimus vykdavo anglų kalbos bei biologijos mokytojos kartu su mokinių grupele. Projekto dalyviai turėjo galimybę stebėti paukščių migraciją, dalyvauti jų žiedavimo procese, susitikti su kitų šalių ornitologais, kurie buvo parengę įdomių paskaitų, supažindino su ornitologų kasdienybe ir žinoma pasigrožėti užsienio šalimis, pajausti jų atmosferą bei gyvenimo būdą. Susitikimo Lietuvoje metu svečiams ir mums didžiausią įspūdį paliko apsilankymas Ventės rago ornitologinėje stotyje, kur stoties vedėjas Vytautas Jusys aprodė paukščių gaudykles bei papasakojo jų migravimo ypatumus. Kadangi lankėmės rugsėjo mėnesio pabaigoje, tai buvo sėkmingas laikas paukščių migracijai stebėti. Dalyviai buvo nustebinti vaizdais, ypač tada, kuomet V. Jusys padėjo paukščiukus mums ant delno ir jie net nekruptelėdami gulėjo ant nugarėlių, o po keliolikos sekundžių staiga išskrisdavo. Tai atrodė lyg magija, kuri trumpam užbūrė kiekvieną.

 

Vienas iš daugelio šio projekto pliusų yra tai, jog prie veiklos galėjo prisidėti visa bendruomenė. Tėvai padėjo vaikams ruošdami juos į keliones bei padėdami rengti darbelius, mokiniai prisidėjo rinkdami informaciją bei ruošdami pristatymus, mokytojai padėjo mokiniams, darbuotojai kurdami šiltą aplinką, rajono savivaldybės atstovai svetingai priimdami svečius – projekto dalyvius iš kitų šalių. Ignalinos rajono PMMMC darbuotojai organizavo kelis susitikimus su metodinių būrelių nariais, kurių metu buvo pristatyta projektinė veikla ir dalijamasi patirtimi, rajono mokyklų atstovai buvo skatinami dalyvauti Erasmus + programoje.

Ši projektinė veikla skatino  mokinius bei mokytojus iš įvairių šalių tobulinti savo užsienio kalbų mokėjimą, skatino tapti labiau motyvuotais, bendrauti ir bendradarbiauti, mokytis vieniems iš kitų ir artimiau susipažinti su kitomis kultūromis. Bendradarbiaudami kartu daug ką nuveikėme, taip pat sukūrėme brošiūrą bei  kalendorių. Nors projektas jau eina į pabaigą,  tačiau tikimės, kad visi šie gražūs dalykai tebesitęs ir ateityje, o nauji draugai bei patirtos akimirkos visada išliks mūsų prisiminimuose!

Straipsnis atspindi rengėjų, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, ir Europos Komisija neatsako už šios medžiagos turinį ir galimą panaudojimą.

 

Parengė mokytojos: L. Drūteikienė, S. Petkūnienė, J. Purvinskienė

You need to upgrade your Flash Player

Joomla Slideshow


You need to upgrade your Flash Player

Joomla Slideshow


Tarptautinis programos “Erasmus +” projekto dalyvių susitikimas Kroatijoje.

Narių vertinimas:  / 1

                                                                                       

Šių metų balandžio 2 -7 dienomis Ignalinos r. Dūkšto mokyklos mokiniai: S. Juravičiūtė, L.Uselytė, M.Griškys ir S. Mažalskis kartu su mokytojomis S. Petkūnienė ir L. Drūteikienė keliavo į Kroatiją, kur vyko Erasmus+ KA2 „On the wings of Europe“ (Ant Europos sparnų) tarptautinio projekto dalyvių susitikimas. Projekto partneriai – atstovai iš Čekijos, Latvijos, Ispanijos, Kroatijos bei Lietuvos, susitikimą pradėjo aptardami projekto eigą nuo paskutinio susitikimo, kuris vyko Lietuvoje. Visi pristatė savo mokyklos atliktą veiklą. Kiekviena diena buvo užpildyta įvairiausiomis veiklomis. Aktyviam mokinių bendradarbiavimui sekmadienį vakare buvo organizuoti susitikimo žaidimai, kurių metu visi mokiniai susipažino. Pirmadienį susitikome su Prva gimnazija Varazdin direktore bei  kitais gimnazijos atstovais. Mokyklos darbuotojai supažindino su šalies švietimo sistema, paruošė įdomią ir turiningą programą. Vyko diskusijos, buvo skaitomi pranešimai. Mokiniai pristatė savo šalies paukščius, kuriems gresia išnykimas. Antradienį, tam kad geriau suprasti paukščių gyvenimą, buvo pakviesti BIOM asociacijos atstovai, kurie nuodugniai paaiškino paukščių elgesį bei ypatumus. Šiek tiek pailsėję iškeliavome į Drava mišką, kuriame iki vėlaus vakaro tyrinėjome paukščių gyvenimą. Trečiadienį vykome į entomologinį muziejų, kuriame buvo paruoštos viktorinos visiems dalyviams. Sėkmingai pritaikę praktines žinias atsakėme į viktorinos klausimus. Ketvirtadienį keliavome į Lonjsko polje. Kelionės metu apsilankėme Čigoč kaime – pirmajame gandrų kaime Europoje. Gamtos saugotojas Čigoč kaimo gyventojas papasakojo apie įdomias gandrų gyvenimo ypatybes. Penktadieį vykome į Kroatijos sostinę Zagrebą. Čia dalyvavome „Raganų medžioklėje“, apžiūrinėjome kraštovaizdį bei stebėjome paukščius. Įgijome mokslinių žinių bei smagiai ir turiningai praleidę laiką sugrįžome į Lietuvą. Visa mūsų grupė liko sužavėta Kroatijos žmonėmis bei gamta.

Šiame straipsnyje atspindėtas Dotacijos gavėjo požiūris, o NA ir Europos Komisija nėra atsakingi už pateikiamos informacijos turinį.

 

You need to upgrade your Flash Player

Joomla Slideshow


Anglų kalbos mokytoja metodininkė Lenie Drūteikienė

 

Biologijos mokytoja metodininkė Sonata Petkūnienė

 

„Venividivici“

Narių vertinimas:  / 1

                                                                                                                       

Ignalinos r. Dūkšto mokykla skambėjo nuo linksmo juoko bei plojimų.

Balandžio 28 d. Ignalinos r. Dūkšto mokykloje vyko rajoninė viktorina - konkursas „Venividivici“. Čia buvo suvažiavę Ignalinos gimnazijos, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos, Ignalinos r. Vidiškių gimnazijos, Ignalinos r. Naujojo Daugėliškio mokyklos – daugiafunkcio centro bei Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos užsienio kalbų mokytojai bei moksleiviai. Kadangi svečius priimanti mokykla jau antri metai dalyvauja Europos Sąjungos finansuojamame tarptautiniame Erasmus + KA2 PROJEKTE „On the Wings of Europe“, kuris susietas su Europoje migruojančiais paukščiais, tad ir visa programa buvo parengta šia tema.

Šventės dalyviai gavo  įvairias užduotis, kurioms atlikti reikėjo pasitelkti užsienio kalbų (anglų, rusų, vokiečių) žinias. Sugalvoję savo komandos emblemą kiekvienas dalyvis ant paukščio trafareto užrašė savo vardą ir pomėgius, bei suklijavo ant „Atsiminimų rato“, kuris savo kelią pradėjo pernai Ignalinos gimnazijoje.

Įvykdę visas pirmos dalies užduotis, kiekviena komanda turėjo paruošti „Paukščių“ šokį. Po vaišių Ignalinos r. Dūkšto mokyklos mokiniai sukvietė svečius į mokyklos aktų salę. Čia jie turėjo pademonstruoti savo sukurtus šokius. Renginio dalyvius pasveikino naujai susibūręs NVŠ finansuojamas anglų kalbos dramos būrelis, kuriam vadovauja mokytoja L. Drūteikienė. Jaunieji artistai pristatė savo pirmąjį spektaklį „Viešbutyje“.

Nepastebėjome, kaip greitai prabėgo laikas. Manome, kad svečiams patiko apsilankymas Dūkšto mokykloje. Šventės organizatoriai prisiminimui kiekvienai mokyklai padovanojo sustabdytą akimirką – nuotrauką ir maišelį su dovanomis.

Kitais mokslo metais atsiminimų ratas riedės į Ignalinos r. Naujojo Daugėliškio mokyklą – daugiafunkcį centrą.

 

Šiame straipsnyje atspindėtas Dotacijos gavėjo požiūris, o NA ir Europos Komisija nėra atsakingi už pateikiamos informacijos turinį.

 

You need to upgrade your Flash Player

Joomla Slideshow


Anglų kalbos mokytoja metodininkė Lenie Drūteikienė,

rusų kalbos  mokytoja Gražina Sobčikienė

 

Žemės diena

Narių vertinimas:  / 1

Žemės diena

            Šiandien mokykloje buvo paminėta Žemės diena. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. 

            Šią dieną diskutuojama aplinkosauginėmis temomis ir raginama priimti palankius aplinkai sprendimus. Todėl šią dieną į mokyklą, pakviestas biologijos mokytojos, atvyko Sartų ir Gražutės regioninių parkų specialistas Vytautas Eidėjus. Jis pravedė paskaitą su nuotykiais "Aš - gamta. Užeikite!", kurios metu išmokome nuspėti briedžio nuotaiką, sužinojome apie Lietuvos paukščius ir jų lizdus, ir net prisilietėme prie Hario Poterio šluotos "Aureolė 2000". Nuotaikingo susitikimo metu pažinome saugomas teritorijas esančias šalia mūsų mokyklos.

 

            Pasibaigus paskaitai mokiniai buvo pakviesti į integruotą biologijos - informatikos pamoką netradicinėje aplinkoje  "Aš - gamta. Užeikite!" komiksų kūrimas apie gamtą ir paukščius. Mokiniams labai patiko ši netradicinė pamoka.

You need to upgrade your Flash Player

Joomla Slideshow