Kalėdos su paukščiais

Pati laukiamiausia metų šventė – Kalėdos! Jų laukė ir Ignalinos r. Dūkšto mokyklos mokiniai. Belaukdami puošė mokyklą, svarstė, ką pasirinkti klasės pasirodymui. Bet prieš tai.

Susirinkę mokyklos mokytojai nutarė, kokia tema bus organizuojamas kalėdinis renginys. Kadangi  šiais mokslo metais mokykla tapo programos Erasmus+, skirtos  žinioms kaupti ir įgūdžiams ugdyti,  projekto  „ On the wings of Europe“ („Ant Europos sparnų“)  nariais (projekto koordinatoriai: biologijos mokytoja metodininkė Sonata Petkūnienė ir anglų kalbos vyresnioji mokytoja Lenie Drūteikienė), tad nuspręsta pasirinkti renginio temą, susijusią su paukščiais.

Buvo sugalvotos dvi užduotys, kurioms turėjo pasiruošti per dvi savaites. Pirmoji – sukurti šventinę puokštę, kuri būtų susijusi su paukščiais. Šią užduotį atliko visos  (nuo 1 iki 12) klasės. O antroji – sugalvoti pasirodymą (dainą, šokį, vaidinimą) jau minėta tema. Šią užduotį turėjo atlikti 5-12 klasių mokiniai.  

Visi labai atsakingai ir kruopščiai ruošėsi pasirodymams, kūrė puokštes. Idėjų labai daug ir jos visos originalios, išskirtinės.  Kalėdos – stebuklų metas. O mokiniai sukurtomis puokštėmis tikrai nustebino!

Dar smagiau ir intensyviau veiksmas vyko 2015 m. gruodžio 23 dieną, kuomet buvo organizuotas kalėdinis renginys. O čia buvo ko pažiūrėti ir gardžiai pasijuokti! Renginys prasidėjo nuo kalėdinės dainos „Palinkėki gerų Kalėdų“, kurią atliko 5-os klasės mokinės Justina Padvaiskaitė ir Valentina Rubina (vadovė muzikos mokytoja metodininkė Anastazija Židanavičienė). Toliau  renginį vedė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Silva Žiliukienė ir lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Račkauskaitė su savo  auklėtiniais.

Prieš pasirodymus žodis buvo suteiktas mokyklos direktorei Julijai Griškienei. Ji pasveikino visus su artėjančiomis šventėmis ir apdovanojo diplomais tuos, kurie dalyvavo kalėdiniame stalo teniso turnyre. Turnyrą organizavo kūno kultūros mokytojas Fernandas Juchnevičius.

Na, o toliau smagiausia dalis – klasių pasirodymai. Vieni šoko, kiti dainavo, treti dirigavo, dar kiti sekė pasakas, inscenizavo. Buvo daug plojimų, džiaugsmo, juoko, originalių ir šaunių pasirodymų, kurie dar ilgam išliko atmintyje.

Po dainų, šokių, pasakų visa salė garsiai kvietė Kalėdų senelį. Ir jis atėjo! Su didžiuliu maišu dovanų. Senelis tikrai ne iš kelmo spirtas: labai iškalbus ir neieškantis žodžio kišenėje jis kvietė po vieną atstovą iš klasės ir prašė padeklamuoti eilėraštį, padainuoti dainelę. Vieniems pasisekė, kitiems – nelabai, tačiau senelis negailėjo dovanų – traukė jas iš maišo ir dalino mokiniams.  Vėliau Kalėdų senelis dalino dovanas ne tik mokiniams .

Pasibaigus renginiui buvo visiems padėkota už dalyvavimą, įteiktos kiekvienai klasei padėkos už aktyvų dalyvavimą projektinėje veikloje „On the wings of Europe“, kuriant kalėdines puokštes, palinkėta ramaus švenčių laukimo ir kviesta į klases.

You need to upgrade your Flash Player

Joomla Slideshow