LIETUVIŲ KALBOS DIENOS DŪKŠTO MOKYKLOJE

Lietuvių kalbos dienos 2016 m. rengiamos pirmą kartą. Tai daugybė vasario 16 – kovo 11 d. visoje Lietuvoje ir užsienyje organizuojamų renginių.

Lietuvių kalbos dienos prisidės prie lietuvių kalbos sklaidos Lietuvoje ir užsienyje, telks užsienio lietuvių bendruomenes, stiprins lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją ir Lietuvoje, ir užsienyje, didins lietuvių kalbos prestižą.

Dūkšto mokykloje lietuvių kalbos dienos buvo minimos organizuojant konkursą „Švari kalba – švari galva“, dalyvaujant Nacionalinio diktanto rašyme, taip pat konkurse „Rašau Lietuvos vardą“. Šiais metais šiuose konkursuose dalyvavo žymiai daugiau 5–10 ir 3g–4g   klasių mokinių.

9-10 klasių ir Vidiškių gimnazijos Dūkšto filialo 3g ir 4g klasės mokiniai vasario 27 dieną dalyvavo VšĮ Pilietinės minties instituto organizuojamame Nacionaliniame diktante. Šeštadienį mokykloje dalyvių laukė direktorės pavaduotoja Gražina Sobčikienė, organizavusi diktanto rašymą. Iš viso diktantą rašė 17 dalyvių; džiugu, kad kartu su devintoke Snaige Radzevičiūte ir dešimtoke Aukse Radzevičiūte rašė ir jų mama, suspėjo atvykti ir 4g klasės mokiniai Ainis Bečelis, Povilas Macijauskas, Nerijus Skutkevičius - savanoriai, vėliau dalyvavę pratybose Ignalinoje.

 Nuo kovo 7 dienos kiekvieną dieną nuo 9.00 valandos atskirų klasių mokiniai ėjo į informacinių technologijų klasę ir prisiregistravę tinklapyje www.švarikalba.lt  sprendė testus. Vieniems pavyko geriau (apie 80% klausimų atsakė teisingai), kitiems – prasčiau (apie 40% klausimų atsakė teisingai), tačiau visi buvo geros nuotaikos, nes išbandė save ir nenusivylė. Galbūt įtakos turėjo ir tai, kad šis konkursas buvo nemokamas, todėl dalyvavo ir tie, kurie sakytų „neapsimoka“ J . Šiame konkurse dalyvauti paskatino ir veiklą prižiūrėjo lietuvių kalbos mokytojos: Silva Žiliukienė ir Jolanta Račkauskaitė.

 Kitas konkursas, kuriame dalyvavo kelios klasės – „Rašau Lietuvos vardą“. Šis renginys – konkursas skirtas paminėti kovo 9 – ąją, kuomet pirmą kartą buvo paminėtas Lietuvos vardas. Vienos lietuvių kalbos pamokos, kurią vedė mokytoja Jolanta Račkauskaitė , metu, su meile ir pagarba mokiniai rašė Lietuvos vardą  įvairiais būdais – gražiai, prasmingai, naujoviškai... Jų darbais galima pasigrožėti tinklapyje http://www.versme.lt/konkursas2016_241-308.htm

 Džiaugiamės mokinių dalyvavimu renginiuose, konkursuose ir tikimės jų aktyvumo kitą kartą! 

 Lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Račkauskaitė

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Silva Žiliukienė

You need to upgrade your Flash Player

Joomla Slideshow