Lietuvos gimtadienis

Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos Dūkšto skyriaus pradinukai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos – Kovo 11-osios 31-ąsias metines šiais metais paminėjo virtualiai. Pamokų metu auklėtiniams buvo organizuojami pokalbiai apie Lietuvos praeitį, dabartį ir ateitį. Vaikai buvo skatinami ir mokomi gerbti, mylėti ir didžiuotis savo tėvyne ir jos žmonėmis.

Na, o dailės ir technologijų pamoką pradėjome nuoširdžiu J. Degutytės eilėraščiu:

Mama, mama,
Kur tie paukščiai
Virtinėm į dangų skrenda?
Iš svetur į gimtą šalį,
Savo medį kol suranda.
Mama, mama,
Ko upokšniai
Tie mažyčiai skuba, alma?
Trokšta rasti plačią upę
Ir laukinę jūros gelmę…
Mama, mama,
Kur tie medžiai,
Kur tas kelias mūsų eina?
Per gimtinę, per gimtinę
Į saulėtekį ir dainą.

 

Nusprendėme pasidaryti ir su visais pasidalinti  aplikacija „Laisvės paukštis“. Labai mylime savo gimtinę ir kiek beieškotume gražių spalvų, vis tik gražiausios ir svarbiausios mums lietuviams yra trys spalvos: geltona, žalia, raudona. Mums pavyko pasigaminti gražų lietuvišką darbelį ir taip pasveikinti Lietuvą su gimtadieniu.

Pradinių klasių mokytoja G. Sobčikienė