JEIGU KIEKVIENAS ŠLUOTŲ TIES SAVO DURIM, TAI VISA GATVĖ BŪTŲ ŠVARI

Gegužės 7 d. mūsų mokiniai kartu su mokytoja L. Drūteikiene dalyvavo akcijoje „Darom“, kurios metu Rojaus parko teritorijoje buvo renkamos šakos, šluojami parko takeliai.

Kadangi mokyklos bendruomenė dalyvauja tarptautiniame Erasmus + KA2 projekte „Every Drop Counts“ ir akcijos metu turėjo progą aplankyti ežerą bei tvenkinį, esančius parke, bei šiltą, saulėtą dieną grožėtis gamtos atvaizdu veidrodiniame vandens paviršiuje, mokiniai buvo supažindinti su ežero ekosistema. Dalyviai aptarė šių dienų aktualias problemas: kalbėjo apie gamtos užterštumą ir užželiančius vandens telkinius, kurie vyksta dėl gamtinių procesų ir žmogaus veiklos. Mokytoja papasakojo kaip tvarkomi vandens telkiniai mechaniniu būdu ir, ar nedaroma žala juose gyvenantiems organizmams. Naudojant bioindikatorius buvo paimti ir ištirti vandens  mėginiai. Ištyrus mėginius paaiškėjo, kad vanduo yra švarus.

Sutvarkę teritoriją, sužinoję apie vandens valymo būdus bei šiltai padiskutavę, penktadienio popietę mokiniai išsivežė puikią nuotaiką bei gerą jausmą, jog prisidėjo prie aplinkos švarinimo.

 

Dūkšto skyriaus mokytoja Lenie Drūteikienė