PATYČIOS IR KONSTRUKTYVUS BENDRAVIMAS

Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos Dūkšto skyriuje, lapkričio 29 dieną, Jaunimo asociacijos "Pauzė" iniciatyva vyresnių klasių mokiniams buvo organizuotas psichoedukacinių užsiėmimų ciklas „Patyčios ir konstruktyvus bendravimas“. Medicinos psichologė, Vilniaus universiteto doktorantė, Viktorija Ivleva vedė paskaitą apie patyčias Ig ir IIg klasėms.

Psichologė papasakojo mokiniams apie psichologinio ir emocinio smurto priežastis ir pasekmes aukai, kodėl yra smurtaujama, ką jaučia pati auka ir smurtautojas taip elgdamasis. Išaiškino mokiniams priežastis, kodėl smurtautojas ieško aukų, iš kurių galėtų pasityčioti, o taip pasielgęs jaustųsi geriau.

Mokiniams ši tema buvo įdomi ir aktuali, jie šios paskaitos metu ne tik suprato, kad ir aukai ir smurtautojui reikia padėti, bet ir sužinojo kitų naujų dalykų.

IIg  klasės mokinė, Meilė Sodėnaitė