Skrydis virš Lietuvos

Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 

 

 

 

ERASMUS+KA2Projektas „On the wings of Europe“

 

 

                                                             Skrydis virš Lietuvos

Šių metų rugsėjo 17 – 23 dienomis mūsų rajone svečiavosi Erasmus + „ On the Wings of Europe“  („Ant Europos Sparnų“), pagal programos „Erasmus +“ 2 pagrindinį veiksmą  - Tarpmokyklinės strateginės partnerystės projekto  dalyviai iš Čekijos, Ispanijos, Latvijos bei Kroatijos. Juos priėmė Ignalinos r. Dūkšto mokyklos bendruomenė.

                      Tai buvo suplanuotas susitikimas, kurio metu projekto dalyviai (mokyklų  Střední průmyslová škola chemická Pardubice, Prva gimnazija Varaždin, IES Virgen de Guadalupe, Mālpils novada vidusskola ir mūsų mokyklos mokytojai bei mokiniai)  turėjo aptarti projekto eigą,  numatyti ateities darbus bei įvykdyti projekte suplanuotą veiklą, skirtą vykdymui Lietuvoje. 

Kadangi projektas susijęs su Europoje migruojančiais paukščiais, visų dienų veiklos buvo skirtos jų tyrinėjimams. Taigi, savo pirmą darbinę dieną atstovai praleido Ladakalnio archeologiniame komplekse, apžiūrinėdami mūsų krašto gražiausias vietoves. Tam, kad susipažintų su mūsų senovinėmis tradicijomis, jie lankėsi „Gaidelių sodyboje“, kur dalyvavo edukacinėje programoje „Parodomasis žuvienės virimas“ ir turėjo galimybę stebėti atgimusias senąsias žuvienės virimo tradicijas. Programos pabaigoje jie stebėjo plaukiojančius ežere paukščius.

Pirmadienio rytą svečius priėmė savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rimanta Vilčinskienė. Netrukus projekto partneriai išvyko į mūsų mokyklą. Čia jų laukė didelis darbas: kiekvienos šalies mokiniai turėjo pristatyti parengtą medžiagą apie savo pasirinktą paukštį, taip pat mokyklos kieme nupiešti paukščių migracijos kelią per Europos šalis. Mokytojai aptarinėjo tolimesnę veiklą artėjančiam  susitikimui Kroatijoje.

Antradienį dalyviai praleido stebėdami paukščius  „Paukščių kaime“. Juos šiltai pasitiko šeimininkai ir paruošė įspūdingą programą, kuri suteikė galimybę iš arti susipažinti su įvairiausiomis  paukščių rūšimis bei jų gyvenimo būdais. Po pietų jie taip pat stebėjo paukščius lankydamiesi Kretuono ežero apylinkėse. Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos skyriaus vedėjas Tautgirdas Masiulis išsamiai papasakojo apie čia gyvenančias ir migruojančias paukščių rūšis.

Trečiadienio dienos veikla taip pat sužavėjo visus, nes nuo ankstyvo ryto iškeliavę į „Ventės ragą“ prie Kuršių marių, apsilankė „Ventės rago“ ornitologinėje stotyje, įkurtoje 1929 m.  profesoriaus T. Ivanausko iniciatyva. Stotyje per metus apžieduojama   apie 60-80 tūkst. paukščių. Šiuo metu „Ventės rago“ ornotologinei stočiai vadovaujantis Vytautas Jusys pademonstravo paukščių žiedavimo procesą bei leido dalyviams rankose palaikyti šiuos nuostabius padarėlius.

Ketvirtadienį laukė Palangos botanikos parkas – vienas iš gražiausių, turtingiausių ir geriausiai tvarkomų parkų Lietuvoje.  Čia svečius pasitiko būrys tvenkiny plaukiojančių paukščių.

Taip greitai praskridusios dienos leido susidraugauti mokyklų atstovams, pasidalinti gerąja patirtimi. Daug ką pamatę ir sužinoję visi sugrįžom į savo įprastą gyvenimą, o pasikeitę savo adresais mokiniai pažadėjo vieni kitiems rašyti ir  bendradarbiauti.

Norime padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie veiklos Lietuvoje, tik jų dėką viskas vyko taip sklandžiai bei liks atmintyje visados.

Projekto koordinatorė Lietuvoje L. Drūteikienė

Projekto koordinatorė mokykloje S. Petkūnienė.

 Projekto įgyvendinimui Europos Sąjunga suteikė finansinę paramą.

 

You need to upgrade your Flash Player

Joomla Slideshow