Projekto „Lyderių laikas 2“ veiklos pristatymas mokykloje

Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 

 (Pristatymo nuotraukos čia

Projektas „Lyderių laikas“ gimė iš poreikio gerinti Lietuvos švietimo sistemos būklę, skatinti švietimo darbuotojų tobulėjimą bei iniciatyvumą. Ignalinos rajono savivaldybės lyderystės plėtros modelis “Verslumo ugdymas skatinant pasitikėjimą savimi”. Projekto kūrybinė komanda 2013 m. vasario 18-19 dienomis penkiose rajono mokyklose pristatė projekto tikslus ir veiklas.

You need to upgrade your Flash Player

Joomla Slideshow


 

Ignalinos r.  Dūkšto vidurinėje mokykloje vasario 19 dieną susirinkusi mokyklos bendruomenė susipažino su projekto eiga ir veiklomis. Pristatyme dalyvavo Ignalinos rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyresnioji specialistė, projekto kūrybinės komandos narė, Rita Gasiukevičienė.

Projekto pristatymą pradėjo mokyklos direktorė Julija Griškienė pasveikindama susirinkusius ir supažindindama su projekto „Lyderių laikas 2“ lūkesčiais.

 

Dalyvaujančius suintrigavo ekspress tyrimas. Jo metu dalyviai turėjo pagalvoti ir atsakyti į klausimą „Kaip formuojasi lyderiai?“. Dalyviai matė ekrane tris atsakymų variantus ir juos atitinkančias skirtingų spalvų popieriaus juosteles. Pasirinktą atsakymą (spalvotą juostelę) dalyviai rišo ant projekto aitvaro. Taip bendruomenė buvo paskatinta pamąstyti, kas yra lyderystė: ar tai įgimta savybė, ar įgyta pasitelkus asmens pastangas ir kiek svarbus žmogaus nusiteikimas užimti lyderio pozicijas. Aitvaro uodega nusidažė raudona spalva, o tai rodė, kad bendruomenė tiki, kad lyderiu galima gimti, bet ne visi norime dėti pastangas, tinkamai plėtodami šias savybes, tad nusitekimas bendruomenės manymu yra lyderio variklis.

 

Susidomėjimo sulaukė užduotis surikiuoti pateiktas ekrane penkias geometrines figūras pagal jų svarbumą. Šurmulys patalpoje parodė, kad kiekvienas dalyvis, išgirdęs figūrų reikšmes, susidomėjo tyrimu. Džiugu, kad tarp susirinkusiųjų buvo daug darbščių, linkusių darnai, šiek tiek kūrybingų, smalsių ir tik keli linkę lyderiauti.

Atlikusi tyrimus, mokyklos kūrybinė komanda pristatė istoriją “Kelias link jūros“.

 

Dalyviai buvo pakviesti pamąstyti ir padiskutuoti apie vertybes ir atsakyti į klausimą „Ko pristigo pasakojimo herojui, siekiant savo gyvenimo tikslo?“ bei užrašyti savo mintis ant lapelių.

Paaiškėjo, kad tiek istorijoje, tiek kiekvieno žmogaus gyvenime labiausiai trūksta pasitikėjimo savimi.

Diskutuodami bendruomenės nariai atsakė į klausimą, kas yra pasitikėjimas savimi. Jų nuomone tai – laisvė veikti, drąsa, atkaklumas, savęs pažinimas. Ne tik mokytojai bet ir kiti mokyklos darbuotojai aktyviai reiškė savo nuomonę, kaip galima ugdyti pasitikėjimą savimi. Džiugino bendra veikla, gera nuotaika.

Mokyklos direktorė apibendrindama diskusijas apie vertybes pabrėžė, kad „dažnai taip bijome nesėkmės, kad jos vengdami užkertame kelią sėkmei“ ir pacitavo Šv. Paulių - „Mano silpnybės yra mano stiprybių priežastis.“

Bendruomenei buvo priminta, kokios šio projekto veiklos jau atliktos mokykloje.

- Suburta kūrybinė komanda, kurios pasitarimai vykdavo tarp savivaldybės kūrybinės komandos pasitarimų.

- Mokykloje organizuota mokinių ir mokytojų apklausa „Kokia turi būti šiuolaikinė pamoka?“

- Organizuotas tėvų susirinkimas tema „Šiuolaikinė pamoka“. Pristatyta projekto eiga ir veiklos, apibendrinti apklausos duomenys. 

- Praktiškai išbandyta veikla „Pamoką organizuoja tėvai“. Viena 5 klasės kūrybinga mamytė, Aušra Šukevičienė, vedė penktokams technologijų pamokas „Kalėdinis žaisliukas“. 

- Organizuotas antrasis projekto LL2 veiklų pristatymas.  

Projekto pristatymo pabaigoje Ignalinos rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyresnioji specialistė, projekto kūrybinės komandos narė Rita Gasiukevičienė patraukliai pristatė projekto „Lyderių laikas 2“ veiklas rajone, rajono kūrybinės komandos darbą, supažindino su formaliosios ir neformaliosios švietimo lyderystės studijomis. 

Pasitikėjimas savimi – tai jausmas, kad esi sėkmingas ir gali.

Sėkmė neateina pas tave... tu eini pas ją. (Marva Collins)

Asta Urbanaitė

Ignalinos r. Dūkšto vidurinės mokyklos mokytoja

Pristatymo nuotraukos čia